Impulzusok 3 az 1-ben
A személyes hatékonyság új megközelítése
Tudatosan kialakított, rendszeressé tett személyes rutinok kialakítása szükséges, amelyek idővel szokásokká válnak, és segítenek magas szinten és pozitívan tartani a személyes energiánkat.
A szervezeti működés minősége
A kiválóan teljesítő szervezet ismérvei 12 szempontba sűrítve – a magas szintű és tartós elköteleződésének biztosításához ezekre érdemes odafigyelni.
Kapcsolataink tisztázása
Ez az egyszerű rendszer keretet kínál kapcsolataink tisztázásához. Csapatépítő programjaink során is gyakran használjuk.
A munka élménye
Amikor megjelenik a „flow” kikapcsolódnak bennünk a zavaró bizonytalanságok, és koncentráltakká és energizáltakká válunk.
A tanulási stílusainkról
Egyik tartós jellemzőnk, hogy miként tanulunk. A négy tanulási stílus mindegyikünkben ott van, mégis egyéni preferenciáinktól és a helyzettől függően különböző mértékben alkalmazzuk őket.
Az empátiáról
Minél gyakrabban próbáljuk beleélni magunkat a másik helyzetébe, annál jobban megláthatjuk az ő perspektíváját. Ha ezt elég gyakrabban tesszük, fokozatosan készséggé válik, és megerősödik az empátia bennünk.
A pályamódosításról
Ha képes vagy időben elindítani a pályamódosításodat, még lesz benned elég lendület az új irány megtalálására és a felkészülésre.
A nyitottságról
A mai VUCA világban minden szinten erősíteni szükséges a nyitottságunkat. Érdemes folyamatosan három szinten gondolkodni: BAU, innováció, formabontás.
A kérdéseink minőségéről
A kérdések az agyunkat automatikusan arra késztetik, hogy választ keressen. Te döntöd el, hogy milyen irányba tereled a figyelmedet!
A szervezeti változásokat kísérő ellenállásról
Ahhoz, hogy a munkatársak a változás mellé tudjanak állni, három téren szükséges megerősítést kapniuk: értelem, hajlandóság, képesség.
Az ellenállás leküzdése
Minél nagyobb a változtatás, annál nagyobb lesz a keletkező ellenállás is. Leküzdésében 5 dolog együttes erejére van szükség…
Az életfázisok
Életünk egy állandó tanulópálya. Érdemes tisztában lennünk azzal, hogy milyen korábbi életszakaszok, hogyan alakítottak alapállásunkon.
Az elköteleződésről
Az elköteleződés a sikeresség egyik hajtóanyaga. Lényegében felelősséget vállalok önmagam előtt, hogy nem engedem eltéríteni magam, kitartok a döntésem mellett.
A bevonás erejéről
A sokszínűség és a bevonás együttes megléte vezet jobb döntésekhez, biztosít nagyobb kreativitást, eredményesebb együttműködést csapatokban, szervezetekben egyaránt.
A személyes vágy erejéről
Hogyan tudsz eljutni a személyes vágyaid beteljesítéséhez, amit régóta a szíved dédelgetsz, de különböző okokra hivatkozva halogatod.
A kérdéseim hatása
A kérdés igazi erejét akkor mutatja meg, ha a megfelelő nyitottság pillanatában érkezik meg hozzám.
A vezetői szerepek
Fontos, hogy vezetőként egyszerre legyek jövőt mutató vezér, a mindennapi feladatok menedzsere és a munkatársaim fejlesztője.
Megértés és megoldás
Két dologra is szükségem van, ha eredményes és tartós megoldásokat keresek: a helyzet feltárására, ami tudatos elemzés, és önmagam belső feltérképezésére, ami már túllép ezen.
A delegálás
A delegálás nem csak a munkafeladatok átadásáról szól, és a vezetés magasabb értelméhez kapcsolódik.
A korlátozó tényező
Liebig modellből elleshetjük, hogy munkatársaink teljesítményét, fejlődését, együttműködését stb. az a tényező határozza meg, ami igényeikhez képest leginkább hiányzik számukra.
Amivel a jövő csalogat
Biztosan benned is ott vannak azok a régi képek, hangok, üzenetek, amelyek továbbsegítenek döntéseidben, csak keresd meg őket, és maradj kapcsolatban velük.
A korlátozó hiedelmekről
Korlátozó hiedelmeink bekorlátozzák mozgásterünket, megerősítő hiedelmeink meg új lehetőségeket láttatnak meg.
A jobbító vezetői hozzáállás
A lényeg: ha valami nem sikerül, fogadjam el, hogy „még nem” tartok ott, de képes vagyok a fejlődésre, és bánjak így a környezetemben levőkkel is.
A pozitív érzelmi állapot megteremtéséről
Életünk minőségén javíthatunk, ha többet összpontosítunk a jó, örömteli, elismerést érdemlő dolgokra a mindennapjainkban.
Viharban – a csapat fejlődésének kritikus fázisa
Ha megpróbáljuk elkerülni a csoport éréséhez szükséges konfliktusos, tisztázó helyzeteket, lappangva továbbra ott maradnak az elvarratlan szálak.
A segítségkérés képességéről
Minél nagyobb a változás, annál erősebb lesz az ellenállás, amelynek leküzdésében sokat adhat a külső támogatás.
A félelmeinkről új megközelítésben
A változtatással kapcsolatos félelmeink éppen azt jelzik iránytűként, hogy merre van a személyes fejlődés útja, mi a tanulnivalónk.
A bizalomról
Közösségben, szervezetben dolgozva a másokkal kialakult bizalom megkönnyíti és felgyorsítja a célok elérését, mivel szükségtelenné teszi, hogy munkafolyamatonként, feladatonként felmérjük a másik szándékát, minőségét, viszonyulását.
A minőségi kapcsolatok erejéről
A Harvard Egyetem közel 80 éves kutatásának eredménye azt mutatja, hogy a jó kapcsolatok boldogabbá és egészségesebbé tesznek minket.
A jövő vezetőjének 3 fejlődési iránya
2020 májusi kérdőíves felmérésünk egyik pontjában a jövőben leginkább elvárható vezetői fejlődés irányaira kértünk válaszokat a kitöltőktől. 3 fő fejlődési terület körvonalazódott…
Visszatérés a home office-ból
Amint 2020 közepén 2-3 hónap otthondolgozás után kollégáink visszatérnek az irodába, a klasszikus most új helyzet lett számukra, amit változásként élnek meg.
Az elismerés ereje
Amikor másokat elismerünk, saját pozitív érzelmi állapotunkat is erősítjük, és jobb kedvünk lesz, energizáltabban végezzük munkánkat.
A mindennapokat jobbító rítusok
Ha pozitívabbá válunk a jelenben, akkor az agyunk is sokkal sikeresebben kezd működni, így képesek leszünk keményebben, gyorsabban és értelmesebben dolgozni.
A nehézségekben rejlő lehetőségek
Nem mindegy, hogy nehézségek esetén mire fordítjuk inkább a figyelmünket: a problémákra vagy a lehetőségekre.
Csoportok közötti együttműködés
Vezetőként más-más dolgunk van a kollaboráció illetve a kooperáció típusú együttműködés esetében.
Célállítás és iránytartás
Elsőként azt gondoljuk át, hova szeretnénk eljutni, és ezt tekintsük át minden életszerepünkre vonatkozóan.
A siker és a boldogság kapcsolata
A sikeresség nem automatikusan vonja maga után a boldogságot, miközben ha boldogabbak vagyunk, azáltal sikeresebbek is leszünk.
A csapat motiválása
A vezetői szerep egyik fő fókusza a munkatársak támogatása önazonosságuk folyamatos erősítésében.
Hatékonyság ÉS hatásosság
Ha nem jó irányba lapátolok nagy erővel, rossz irányba megy a csónakom.
A személyes miért
Eltérő hozzáállásunk van attól függően, milyen értelmet tulajdonítunk az adott helyzetnek…
Az önbizalom-növelés ereje
Minél inkább sikerül önmagamat adni a munkámban, annál sikeresebb és elégedettebb leszek.
A döntések
Minden zavar, megtorpanás, elakadás arra figyelmeztet, hogy egy döntést még nem hoztam meg.
Az úton levésről
Ahogy haladok, és közben néha megállok szemlélődni, újszerű értelmezések születnek meg bennem.
A mindennapi kommunikációnk
Először hozzunk létre valódi kapcsolatot, és csak ez után fogjunk bele fontos témák átbeszélésébe.
A szervezeti és személyes célok iránti elköteleződés
Igazi elköteleződés akkor születik meg, ha egyszerre sikerül önazonos módon kapcsolódni önmagunkhoz és a szervezethez.